Çivril 3.Bisiklet Festivali

Denizli’nin Çivril ilçesinde 3. Bisiklet festivali gerçekleştirildi. Çivril Belediyesi ile Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği Çivril 3. Bisiklet Festivali 300 bisikletçinin katılımı ile tamamlandı. Festival sporcuların Çivril Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Çivril3.Bisiklet Festivali. Fotoğraf:Çivril Belediyesi

Daha sonra şehir içinde bisiklet turu yapan sporcular birbirinden renkli gösteriler gerçekleştirdi. Geceyi Ahmetçi Mesirelik Alanı’nda geçiren bisikletçiler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yola koyuldular. Etkinliğin ikinci günü bisikletçiler “İki Teker Herkese Yeter” etkinlikleri kapsamında Işıklı, Akdağ ve Kocayayla parkuru olmak üzere 77 kilometrelik mesafeyi kat etti. İkinci gün şenlikleri akşamın ilk saatlerinde düzenlenen eğlence ve konser ile devam etti. Festivalin son gününde pedal çeviren sporcular Işıklı Gölü etrafında turlarını tamamladılar.

Çivril3.Bisiklet Festivali. Fotoğraf:Çivril Belediyesi

3. Bisiklet Festivali’nin geleneksel bir hal alacağını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivrilli hemşerilerimiz bisikleti sevdiği için bizlerde bu festivali devam ettirmek istiyoruz. Yurdun dört bir yanından gelen sporcularımız festival sayesinde Çivril’in güzelliklerini, doğasını, kültürünü ve tarihini hem daha yakından tanıyacaklar hem de gittikleri yerlerde ilçemizi anlatacaklar. Böylelikle ilçemize binlerce turist getirmiş olacağız.

Çivril3.Bisiklet Festivali. Fotoğraf:Çivril Belediyesi

Çivril’imizi düşündüğümüz için böyle bir etkinliğin altına imza atıyoruz. Bisiklet festivalinin güzellikler getirmesini, hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çivril3.Bisiklet Festivali. Fotoğraf:Çivril Belediyesi

Kaynak: Çivril Belediyesi

Son Eklenen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz